Uncharted filminin vizyon tarihi nihayet belli oldu

Sony Pictures, uzun yıllardır merakla beklenen Uncharted sinemasının vizyon tarihini nihayet açıkladı. Bugün yapılan bir resmi açıklamaya nazaran Uncharted uyarlama sineması, 18 Aralık 2020’de sinemaseverlerle buluşacak.

Uncharted sinemasında Nathan Drake karakterini 23 yaşındaki ünlü aktör Tom Holland canlandıracak. Daha evvel yapılan açıklamalarda Uncharted sinemasının Nathan Drake’in gençlik yıllarını anlatacağı tabir edilmişti. Uncharted 3 ve Uncharted 4 oyunlarında bildiğiniz üzere Drake’in gençlik yıllarıyla ilgili kimi kısımlar vardı.

Sony’nin Uncharted uyarlaması aslına bakarsanız birinci olarak 2008 yılında duyurulmuştu. Lakin geride bıraktığımız 11 yıllık süreçte projeyle ilgili hayli bir sorun yaşandı. Sony tam üç sefer sinemanın direktörünü değiştirdi ve daha evvel hazırlanan birçok senaryoyu da çöpe attı. Sony’nin daha evvel mutabakat sağladığı direktörler ortasında David O. Russell, Neil Burger ve Shawn Levy üzere isimler bulunuyordu. Ayrıyeten Nathan Drake karakteri için de Mark Wahlberg ve Chris Pratt’ın isimleri geçmişti.

2020’de vizyona girecek olan Uncharted sineması, Dan Trachtenber (10 Cloverfield Lane) tarafından yönetiliyor. Oyuncu takımı için Tom Holland dışında resmileşmiş bir şey bulunmuyor. Bakalım Uncharted uyarlama sineması beyaz perdede muvaffakiyete ulaşabilecek mi. 

Başa dön tuşu