Twitter yeni tasarımını kullanıcılara sunmaya başladı

Sosyal medya devi Twitter, bugünden itibaren masaüstü web sitesinin yenilenmiş bir versiyonunu piyasaya sürmeye başladı. Yeni dizaynın Twitter’ın taşınabilir uygulaması ile benzeri bir hale getirildiği göze çarpıyor.

Daha kolay ve kolay arayüz

San Francisco merkezli şirketin yenilenen arayüzle ilgili olarak birinci açıklaması: “Yeni bir Twitter.com – daha süratli, gezinmesi daha kolay ve daha şahsileştirilmiş, yenilenmiş ve güncellenmiş bir web sitesini yayına almaya başlıyoruz.” formunda oldu. Yenilenmiş sitenin öbür aygıtlarda gördüğümüz Twitter ile daha tutarlı bir görünüme sahip olduğu açıklanırken, kullanıcıların pozisyonlarına bağlı olarak daha fazla canlı görüntü görecekleri de belirtiliyor. Ayrıyeten masaüstü siteye keşif özelliğinin eklendiğini de söyleyelim.

Yeni dizaynda göze çarpan öbür yenilikler ise karanlık mod ve tema renkleri oldu. Daha kolay gezinme seçenekleri de sunan yeni dizaynla birlikte şirket, Facebook ve Instagram’da olduğu üzere daha geniş kitlelere hitap etmek istiyor. Farklı profiller ortasında geçişin de kolaylaştırıldığı yeni Twitter dizaynının şimdi tüm kullanıcılara ulaşmadığını ve bu yeni dizayna önümüzdeki kısa bir mühlet içinde geçeceğinizi de belirtelim.

Başa dön tuşu