Twitter, veri sızıntısının ardından ayrıntılı konum özelliğinin fişini çekti

Twitter, pozisyon etiketli paylaşım yapma özelliğinde değişime gideceğini duyurdu. Twitter, ‘ayrıntılı konum’ özelliğini kaldıracak. Firma, birçok kişinin kullanmadığını münasebet göstererek bu özelliği kaldıracağını söz ediyor. Detaylı pozisyon özelliği kaldırılacak lakin Kadıköy, Bostancı, Kızılay üzere geniş ölçekte pozisyon bilgisi paylaşılabilecek.
 

Konuyla ilgili olarak @TwitterSupport hesabından paylaşılan bilgide şu kelamlara yer verildi: “Ayrıntılı konum’ özelliğini birden fazla kişi kullanmadığı için ve biz de Tweet atma tecrübesini kolaylaştırmak istediğimiz için bu özelliği kaldırıyoruz. Güncellenen kamera özelliğini kullanarak tweet atarken detaylı pozisyon özelliğini kullanabileceksiniz.” 

 

Her ne kadar Twitter, ‘ayrıntılı konum’ özelliğinin pek kullanılmadığını münasebet gösterse de gerçek sebep farklı olabilir. Çünkü geçtiğimiz ay Twitter, iOS uygulamasını kullananların pozisyon bilgilerini yanlışlıkla iş ortaklarıyla paylaştığını duyurmuştu.Twitter, detaylı pozisyon ile tweet atan kullanıcıların enlem, boylamına kadar tam konumunu tutuyor. Görünen o ki Twitter kullanıcıların tam pozisyonunu bir kere daha sızdırmaktan çekindiği için ‘ayrıntılı konum’ özelliğini fişini çekti. Yeni güncellemeler ile bu özellik kullanıma kapatılacak.

Başa dön tuşu