tvOS 13’e resim içinde resim özelliği geldi

İçinde bulunduğumuz ayın başında gerçekleşen WWDC 2019 aktifliği ile birlikte Apple’ın iOS 13, tvOS 13 vb. yeni işletim sistemi versiyonlarının duyurusu yapıldı. Şimdi geliştirme evresinde olan işletim sistemleri için beta 2 sürümü ise bugün itibariyle dağıtılmaya başlandı. tvOS 13 beta 2’de fark edilen en büyük değişiklik resim içinde resim özelliği.

Videonuz kesilmesin

Resim içinde fotoğraf özelliği hem Android hem de iOS tarafında uzun vakittir bulunuyor. Bu özellik sayesinde İzlediğiniz görüntüler ekranın bir köşesinde oynamaya devam edebiliyor. Böylelikle siz işletim sisteminin farklı yerlerinde gezinebiliyorsunuz. Görüntünüz kesilmeden yapmanız gereken ayarlara yahut bakmanız gereken farklı uygulamalara geçiş yapılabiliyor. WWDC 2019 aktifliği kapsamında bu özelliğin geleceği açıklanmadığı için keşfedilmesi ilgiyle karşılandı.

tvOS 13, başta oyun kolu takviyesi olmak üzere birçok bilhassa duyuruldu. Beta kademesinde fark edilen ek özelliklerden anlaşıldığı kadarıyla final sürümünde bizi çok daha yenilikçi bir Apple TV işletim sistemi karşılayacak. Bilhassa tv+ ve Apple Arcade üzere servislerin daha çok öne çıkması tvOS’u da firma için kıymetli bir noktaya getirdi. Aşağıdaki görüntüde fotoğraf içinde fotoğraf özelliğini çalışırken görebilirsiniz.

Başa dön tuşu