Top Gun: Maverick fragmanı yayınlandı

Dönemine damga vuran efsane sinemalar ortasında yer alan ve Take My Breath Away müziği unutulmazlar ortasına giren Top Gun geri dönüyor. Gelecek yıl vizyona girecek sinemanın fragmanı yayınlandı.

Top Gun: Maverick konusu

Aslında yıllar evvel üzerinde çalışılan proje direktör Tony Scott’un intihar etmesi sonrasında 2012 yılında rafa kalkmıştı. 2014 yılında ise Jerry Buckheimer liderliğindeki üretimci takımı belgeyi yine açtı. 2019 yılında gösterime girmesi beklenen sinema bir yıl ertelenmişti.

Top Gun: Maverick ismindeki sinema yepyeni sinemanın 34 yıl sonrasında geçiyor. Sinemada sinemanın yaşlanmayan oyuncusu Tom Cruise yeniden başrolde. Pete “Maverick” Mitchell bu defa Top Gun ünitesinin uçuş eğitmeni durumuna gelmiştir ve arkadaşı Goose’un oğlu Bradley’i eğitmektedir.

Tom Cruise ile birlikte Iceman rolündeki Val Killmer da geri dönecek. Ayrıyeten Bradley Bradshaw rolünde Miles Teller, Jennifer Connelly, Jon Hamm ve Ed Harris üzere ünlü isimler de takımda.

Filmin müziklerini Harold Faltermeyer ve Hans Zimmer birlikte hazırladı. Direktörlük koltuğunda ise Joseph Kosinski oturuyor. Sinema 26 Haziran 2020 tarihinde ABD’de gösterime girecek.

 

Başa dön tuşu