Tek işlemde Ethereum fiyatı %3 etkilendi

Geçtiğimiz günlerde, yaklaşık 30.000 Ethereum, piyasada satış sürecine konuldu ve bu durum neredeyse 40 dakika süren bir kaymaya neden oldu. Bu kaymaya bağlı olarak Ethereum’un fiyatı yaklaşık % 3 oranında değişti.
Kayma, çoklukla öngörülen uygulama fiyatı ile gerçek uygulama fiyatı ortasındaki farktan kaynaklanıyor. Bununla birlikte, kâfi hacim olmadığında büyük bir sürecin uygulanması için mevcut teklif – talep dağılımını sürdürmek  kaymaya sebep olabilir.
Tanınmış bir kripto tüccarı olan DonAlt, Twitter’da: “Birisi Coinbase’deki Ethereum’dan çıkmak için sahiden çok çalışıyor üzere görünüyor ve oluşacak kaymayı hiç önemsemiyor. Bu türlü bir şeyi uzun müddettir görmedim.” yazdı.

 

Aynısı, ayı piyasası boyunca bile en güzel performans gösteren kripto olan Binance Coin‘de de görülmüştü. Binance Coin‘deki kayma % 8.35’ti ve bu da Ethereum’dan çok daha yüksek. Bununla birlikte, Ethereum’un aksine, Binance Coin’nin hem üst hem de aşağı tarafta çekildiği görülmüştü.

 

Bu yılın başından beri, Ethereum’un fiyatı % 137,56 artarken Binance Coin, Ethereum’dan çok daha âlâ bir performans sergiledi ve % 540 arttı. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu