Sherlock Holmes 3’ün yönetmeni belli oldu

Sherlock Holmes serisinin merakla beklenen üçüncü sineması yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Üretimci stüdyo Warner Bros, uzun süren çalışmanın akabinde nihayet sinemanın direktörünü de belirledi. İngiliz sinema imalcisi Dexter Fletcher, Sherlock Holmes 3’ün direktörü olacak.

Dexter Fletcher geçtiğimiz ay vizyona giren Elton John biyografi sineması Rocketman’ın direktörüydü. Rocketman bildiğiniz üzere eleştirmenler ve sinemaseverler tarafından hayli olumlu yorumlar almayı başardı. Fletcher ayrıyeten Bryan Singer kovulduktan sonra Bohemian Rhapsody sinemasında de misyon yapmıştı.

Sherlock Holmes, 10 yıl sonra geri dönüyor

Sherlock Holmes 3, serinin ikinci sineması Sherlock Holmes: A Game of Shadows’tan tam 10 yıl sonra vizyona girecek. 2009 ve 2011 yıllarında vizyona giren birinci iki sinema toplamda 1 milyar doların üzerinde bir hasılat elde etmişti. Warner Bros, başarılı seriyi aslında uzun bir müddettir beyaz perdeye geri getirmek istiyordu fakat Robert Downey Jr.’ın Marvel sinemalarındaki ağır çalışma programı nedeniyle üçüncü sinema oldukça bir ertelenmek zorunda kaldı.

Robert Downey Jr. ve Jude Law, Sherlock Holmes 3’te yeniden başrollerde yer alacak. Birinci iki sinemanın direktörü Guy Ritchie ise bu kere yerini Dexter Fletcher’a bırakıyor. Direktör değişikliğinin seriyi nasıl etkileyeceğini daima bir arada göreceğiz.

Sherlock Holmes 3, 22 Aralık 2021’de vizyona girecek. 

Başa dön tuşu