Satılık Pomerianian Boo

Pomeranian Boo ırkına sahip köpekler, ismini günümüzde hudutları Almanya ile Polonya ortasında yer alan Pomeranya ismindeki bölgeden almaktadır. Epeyce sempatik bir dış görünüşe sahip olan bu evcil hayvanlar, birebir vakitte sevinçli ve hayat dolu olmalarıyla da bilinmektedir. Fizikî olarak sahip oldukları özellikler prestijiyle peluş oyuncaklara da benzetilen  Satılık Pomeranian Boo , uzun tüylere sahip bir ırktır. Tıpkı vakitte bir tilkiyi andıran uzun yapıdaki burnu ve dik biçimde duran kulakları ile şirin görünen köpekler ortasında gösterilmektedir.
Pomeranian Boo köpeklerinin kuyrukları epeyce kabarık ve yelpaze biçimini andırmaktadır. Fizikî açıdan yükseklikleri 18 ila 30 cm ortasında değişen bu köpekler, kategori prestijiyle küçük ırka mensup hayvanlardır. Yükleri da 1 ila 3 kilogram ortasında değişmektedir. Tüy yapısı bakımından ağır, yumuşak ve kümelenmiş iç katmana sahip olan bu köpekler, tüylerinin dış kısmı bakımdan da düz ve pürüzlü bir yapıya sahiptirler.

Pomerianian Boo Karakter Yapısı

Bol tüylü küçük ırka mensup olan Pomeranian Boo köpekleri yapılan araştırmalar sonucunda Kuzey Kutbu’nun en küçük köpek çeşidi olarak kayıtlara geçmiştir. Karakter bakımında orta seviyede güç düzeyine sahip olan bu köpekler, eğitilebilirlik ve idman muhtaçlığı bakımından da günümüzün tanınan köpek cinslerinden biri olması sebebiyle bilhassa küçük ırka mensup köpeklere ilgi gösteren hayvanseverler tarafından ağır talep görmektedir.
Afacan ve uyanık bir karakter yapısında olan Pomeranian Boo ırkına mensup köpekler, sevinçli ve oyun oynamayı seven, uysal köpeklerdir. Ailesi olduğunu kabul ettiği şahıslara yüksek derecede bağlılığı ile bilinen bu köpekler, olağanüstü bir arkadaş olarak bedellendirilmektedir. Öte yandan inatçı yapısı da bulunan Pomeranian Boo köpeklerinin vakit zaman sahiplerine de zorluklar çıkardığından bahsetmek gerekmektedir. Bu noktada bilhassa yabancı bireylerin bu tıp köpeklere yaklaşımlarında çok dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir. Zira Pomerianian Boo köpekleri sizin alanınıza giren yabancılara karşı çok hassasiyet gösterdikleri için anında havlamaya başlamalarıyla bilinmektedir. Pomerianian Boo köpeklerinin sahip oldukları özellikler hakkında ayrıntılı bilgileri  https://www.nettepet.com/kopek/pomeranian-boo/  adresinde bulabilirsiniz.

Pomeranian Boo Köpeklerinin Bakımı Güç Mudur?

Sevimlilikleri ve sıkı dost bağlılıklarıyla öne çıkan evcil köpekler ortasında bulunan Pomeranian Boo köpeklerine, küçük ırka mensup olmaları sebebiyle konut ortamında rahatlıkla bakılabilmektedir. Bunun yanında her ne kadar havlama konusunda istekli bir ırk olsalar da mesken ortamına bir müddet sonra alıştıklarında, çok nadiren havlayan köpeklerdendir. Öte yandan Pomeranian Boo köpeklerinin bakımında bilhassa dikkat edilmesi gereken konu bu tıp köpeklere gerçek bir aile ortamı oluşturulmasından geçmektedir. Çünkü sevdikleri ile çok sıkı dostluklar kurabilen Pomeranian Boo köpekleri kâfi ilgiyi görmedikleri anda çarçabuk mutsuzluğa ve hüzne kapılabilmektedir. Münasebetiyle bu çeşit bir köpek beslemek isteyen şahısların bilhassa Pomeranian Boo köpeklerinin ne cins isteklerde bulunacaklarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Sık sık idman gereksinimi duyan Pomeranian Boo köpekleri ile kâfi derecede oyun oynandığı takdirde süper bir konut köpeği olmaları sebebiyle tercih edilmektedir.
https://www.nettepet.com/kopek/pomeranian-boo/

interaktifplus ( Müspet İnternet Tahlilleri )

Başa dön tuşu