Robert Downey Jr., Avengers: Endgame’den tam 75 milyon dolar kazandı

Marvel filmlerinin en büyük yıldızı olan Robert Downey Jr., Avengers: Endgame’den tam 75 milyon dolar kazandı. Forbes’in yaptığı habere nazaran ünlü aktör, büyük bir farkla Avengers takımının en çok kazananı pozisyonunda.

Nisan ayında vizyona giren Avengers: Endgame gişede 2,7 milyar doları hasılatı geride bırakarak tarihi bir muvaffakiyete imza atmıştı. Sinemanın net kârı şu anda 700 milyon dolara ulaşmış durumda. Yapılan muahedeye nazaran bu kârın %8’i (55 milyon dolar) direkt olarak Robert Downey Jr.’ın cebine gidiyor. Disney ayrıyeten sinemanın çekimleri için de RDJ’ye 20 milyon dolarlık bir ödeme yapmış.

Robert Downey Jr. birinci olarak 2008 yılında vizyona giren Iron Man sinemasında rol almıştı. Marvel Sinematik Evreni’nin birinci sineması olan Iron Man, hem eleştirel manada hem de gişe hasılatıyla epey başarılı bir performansa imza atmıştı. Iron Man sinemasının yakaladığı bu büyük muvaffakiyet, Marvel Sinematik Evreni’nin bugünlere gelmesindeki en büyük etken olarak görülüyor

Iron Man’in akabinde kısa müddette Marvel sinemalarının en tanınan ve en sevilen aktörü haline gelen RDJ, rol aldığı sinemaların genelde en çok kazananı oluyor. Disney, Avengers: Endgame için RDJ’ye 20 milyon dolar; Chris Hemsworth, Chris Evans ve Scarlett Johansson’a ise 15 milyon dolar ödemiş.

2017 yılında Spider-Man: Homecoming sinemasında de rol alan Robert Downey Jr., sadece üç günlük bir çekim yapmış olmasına karşın bu sinemadan de tam 5 milyon dolarlık ödeme almış.
 

Başa dön tuşu