Okullarda 4 gün ders 3 gün tatil dönemi başlıyor! Öğrenciler mutlu!

Pandemi sonrasında ofis yerine meskenden çalışma alışkanlığı yaygınlık kazanmıştı. Hatta pandemi bittikten sonra da pek çok şirket, ofis yerine konuttan çalışma modeline devam etme kararı almıştı.

2022 ile birlikte, bazı ülkelerde iş alışkanlığında değerli değişimler yaşandı. Bilhassa İskandinav ülkelerinde haftada 5 günlük çalışma periyodu sonra ermiş ve 4 gün iş, 3 gün tatil modeline geçiş yapılmıştı.

Hatta geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bir şirket de bu sistemi uygulamaya karar vermiş ve Mart ayına kadar 4 gün iş, 3 gün tatil halinde çalışacaklarını açıklamıştı.

Okullarda 4 gün ders 3 gün tatil periyodu başlıyor! Öğrenciler mutlu!

Bu durumun iş alanlarında yaygınlaşması sonrasında, okul tarafında da değerli atılımlar gelmeye başladı. Norveç’te kimi pilot okulların 4 gün ders 3 gün tatil periyoduna geçiş yaptığı ve bu doğrultuda devrin devam edeceği açıklandı.

Eğer sistem verimli olursa 4 gün okul, 3 gün eğitim biçimi tüm okullarda uygulanmaya başlayacak. Bu sistemin sonrasında Avrupa’da da uygulanması ön görülüyor.

Şimdilik Türkiye’de bu sistemin uygulanıp, uygulanmayacağı belirli değil. Ama önümüzdeki süreçte misal bir sistemin Türkiye’de de kimi okullarda uygulanması sürpriz olmayacaktır.

Başa dön tuşu