Neuralink, İnsanlı Testler İçin Onay Aldı!

Elon Musk’ın insan beynine çip yerleştirme projesi Neuralink, insanlı klinik çalışmalar için onay aldı. Yapılan açıklamada, başvuruların da yakında açılacağı belirtildi.

Milyarder iş insanı Elon Musk’ın yıllardır üzerinde çalıştığı projelerden bir tanesi “Neuralink“. En basit anlatımı ile bir insanın beynine çip yerleştirmeyi içeren bu proje, insan hayatını bambaşka bir noktaya taşımayı amaçlıyor. Neuralink ile ilgili gelen son haberler ise ekibin insanlı çalışmalar için onay aldığını gözler önüne seriyor.

Neuralink ekibi tarafından yapılan resmi açıklamada, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) insanlı testler için onay verdiği belirtildi. Oysa ki birkaç ay önce Reuters tarafından ortaya atılan bir iddia, FDA’nın geçtiğimiz yıl Neuralink’in insanlı testlerine onay vermediğini ortaya koydu. Kararın nasıl ve neden değiştiği bilinmiyor.

FDA’dan resmi açıklama gelmese de Neuralink ekibi mutlu!

Neuralink FDA'dan onay aldı

Neuralink, konuyla ilgili açıklamalarını Twitter üzerinden gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada, FDA ile çok ciddi seviyede iş birliği yapıldığı belirtildi. Ekip, önümüzdeki süreçte insanlı testler için başvuruları açacağını da söyledi.

Neuralink’in Twitter’daki açıklaması:

Başa dön tuşu