Makyajlı Renault Kadjar Türkiye’de: İşte özellikleri ve fiyatı

Fransız üreticinin makyaj operasyonundan geçirerek dizaynını ve teknolojilerini yenilediği Renault Kadjar Türkiye’de satışa sunuldu. Haziran ayı itibariyle bayilerdeki yerini alan makyajlı Renault Kadjar fiyatı 158 bin 250 TL’den başlıyor.

Makyajlı Renault Kadjar’ın C biçimindeki LED farları, yeni krom ızgarası ve yine tasarlanan ön/arka tamponları yeni tasarım özellikleri ortasında yer alıyor. Pure Vision LED teknolojisine sahip yeni sis farlarının halojen farlara kıyasla altı kat daha düşük güç tüketimine sahip olduğu belirtiliyor. Makyajlı Renault Kadjar’da 17 ve 19 inç olmak üzere iki yeni jant seçeneğinin yanı sıra Ural Yeşil, Demir Mavi ve Arsenik Gri adında üç yeni gövde rengi sunuluyor.

Makyajlı Renault Kadjar’ın kabininde R-LINK 2 internet ilişkili bilgi-eğlence sistemi bulunuyor. Apple Car Play özelliğine sahip bu sistem, konsolun merkezindeki 7 inçlik dokunmatik ekrandan yönetiliyor. Ekranın çabucak altındaki klima denetim ünitesinin de yenilendiği göze çarpıyor. Sürücü/ön yolcu yan ve perde hava yastıkları, Acil Fren Takviye Sistemi, Yokuş Kalkış Takviye Sistemi, sürat sabitleyici ve sınırlayıcı ve ISOFIX çocuk koltuğu sabitleyici üzere özellikler de makyajlı Renault Kadjar’ın yeni güvenlik sistemleri ortasında yer alıyor.

Makyajlı Renault Kadjar üç farklı donanım düzeyiyle tercih edilebiliyor

Makyajlı Renault Kadjar Türkiye’de Touch, Touch Roof ve Icon donanım düzeyleriyle tercih edilebiliyor. Kadjar’ın Touch versiyonunda elektrikli park freni, elektrikli katlanır yan aynalar, elektrikli ön/arka camlar, Bluetooth ve USB teması, Eller Hür Renault Kart Sistemi standart olarak sunuluyor. Touch Roof versiyonunda ise Touch donanım düzeyine ek olarak elektronik klima, art havalandırma kanalları, otomatik farlar, yağmur sensörü, resen kararan iç dikiz aynası ve panoramik cam tavan yer alıyor.

Icon versiyonu ile müşterilerin beğenisine sunulan standart donanımlar ise Touch Roof donanım düzeyine ek olarak; 7 inç dokunmatik multimedya ekranı, Renault R-LINK 2.0 internet temaslı navigasyon ve multimedya sistemi, ön park sensörü, geri görüş kamerası, otomatik uzun/kısa farlar. Ayrıyeten yenilenen Kadjar ile 19 inç alaşımlı jantlar, Keşif paketi (360° Park Dayanak Sistemi, Kör Nokta İhtar Sistemi, Etkin Acil Fren Takviye Sistemi, Eller Hür Park Asistanı), Kutup Paketi (Siyah Deri Koltuklar, Elektrikli (sürücü tarafı) ve ısıtmalı ön koltuklar) opsiyon olarak yer alıyor.

Makyajlı Renault Kadjar, Türkiye’de markanın yeni akaryakıtlı motoru olan 4 silindirli turbo beslemeli 1.33 litrelik motorla ve 1.5 litrelik Blue dCi diye isimlendirilen dizel motorla satışa sunuluyor. 1.33 litrelik akaryakıtlı motorun 140 ve 160 beygirlik iki farklı versiyonu mevcut ve çift kavramalı yarı otomatik EDC şanzımanla çalışıyor. Düşük güçlü seçenekte manuel şanzıman da tercih edilebiliyor. Dizel cephesindeki motor ise 115 beygir güç üretiyor.

Makyajlı Renault Kadjar fiyat listesi şöyle:

Touch 1.3 TCe 140 bg 158.250 TL
Touch 1.3 TCe 140 bg EDC 169.250 TL
Touch 1.5 Blue dCi 115 bg 171.250 TL
Touch Roof 1.3 TCe 140 bg 162.250 TL
Touch Roof 1.3 TCe 160 bg EDC 174.250 TL
Touch Roof 1.5 Blue dCi 115 bg EDC 192.250 TL
Icon 1.3 TCe 160 bg EDC 191.250 TL
Icon 1.5 Blue dCi 115 bg EDC 245.250 TL
Foto Galeri | 30 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu