Makyajlanan 2019 Audi Q7, hibrit motorları ve yeni teknolojileriyle tanıtıldı

Büyük SUV sınıfının en güçlü temsilcilerinden biri olan Audi Q7, 2019 model yılı için küçük bir makyaj operasyonundan geçirildi. Dizaynındaki ufak değişimlerin yanı sıra yeni teknolojilere de kavuşan makyajlı Audi Q7, Eylül ayının ortalarında Avrupa’da satışa sunulacak.

Makyajlı Audi Q7’nin yeni grafiklere sahip farlarına lazer ışığıyla donatılmış HD Matrix LED opsiyonu eklendi. Dikey olarak yerleştirilmiş krom şeritlere sahip büyük radyatör ızgarası ve yeni hava girişleriyle donatılan tampon da ön taraftaki değişimler ortasında. Makyajlı Audi Q7’nin art tarafında baktığımızda da yeni grafiklere kavuşan stopların krom çıtayla birbirine bağlandığını görüyoruz. Konsolun merkezindeki iki büyük ekran, MMI bilgi-eğlence sistemi, Virtual Cockpit dijital gösterge paneli ve baş üstü göstergesi de kabindeki ayrıntılar ortasında.

Dört tekerlekten yönlendirme sistemi ve daha fazlası

Makyajlı Audi Q7’deki asıl değişim kabuğun altında. Opsiyon olarak sunulan yeni elektromekanik etkin yuvarlanma stabilizasyonu sayesinde aracın kasisli yollarda ve virajlarda daha istikrarlı olması sağlanıyor. Makyajlı Audi Q7’de ayrıyeten dört tekerlekten yönlendirme sistemi de bulunuyor. Art tekerleklerin 5 dereceye kadar yana dönmesine imkan veren bu sistem düşük süratlerde ön tekerleklerin bilakis dönerek hareket kabiliyetine, yüksek süratlerde ise birebir istikamete dönerek stabiliteye dayanak oluyor. Adaptif havalı süspansiyonlar da aracın özellikleri ortasında.

Makyajlı Audi Q7, sunulduğu pazara bağlı olarak 230 beygir ve 285 beygir güç çıkışına sahip 3.0 litre dizel motorlarla satılacak. Yakın vakitte 335 beygirlik 3.0 litre benzinli ünite seçenekler ortasına eklenirken, ilerleyen süreçte bir plug-in hybrid model de seriye eklenecek. Dizel ve akaryakıtlı motorların hepsinde 8 ileri Tiptronic şanzıman, dört tekerlekten çekiş sistemi ve 48V hafif hibrit sistem bulunacak.

Foto Galeri | 18 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu