Kontrolcü desteğiyle tvOS 13 duyuruldu

Apple’ın artık donanım tarafına değil de servis tarafına daha fazla yük vermeye başladığı bu yıl elbette yeni işletim sistemi sürümleri de farklı bir kıymet kazandı. Firmanın yeni servisine mesken sahipliği yapacak en şimdiki televizyon orta yüzü tvOS 13 duyuruldu.

TvOS 13 neler sunuyor?

WWDC 2019 fuarında tanıtılan tvOS 13 firmanın yeni TV+ içerik servisine ve Apple Arcade oyun servisine mesken sahipliği yapacak. Bu bakımdan yeni sürümde gelen yenilikler de bunları odağına alıyor.

İlk olarak Apple TV için Xbox One ve Playstation DualShock 4 denetimci dayanağı bu sürümle geliyor. Bilhassa Apple Arcade servisine abone olanlar için denetimci takviyesi değerli bir avantaj olacak. Elbette servis haricindeki oyunlarda da denetimciler kullanılabilecek.

Kontrol Merkezi yeni sürümde daha sade bir orta yüze kavuşurken çoklu kullanıcı takviyesi de getirilmiş. Merkezden kullanıcılar ortasında geçiş yapılabilirken her kullanıcı kendi Sıradaki listesini oluşturabiliyor ve Apple Music hizmetini kişiselleştirebiliyor. Son olarak BBC Natural History ile iş birliği yaparak özel su altı HDR ekran koruyucuları da Apple TV ekranlarında olacak. TvOS 13 sonbahar aylarında indirmeye sunulacak.

 

Başa dön tuşu