Japon kripto para borsası hacklendi

Merkeziyetçi olmayan yapısıyla övünen kripto para piyasası bunun getirdiği problemlerle hala başa çıkmayı öğrenemedi. Bugün yeniden bir kripto para borsasının siber taarruza uğradığını öğrendik.

Zarar büyük

Japonya’nın önde gelen borsalarından Bitpoint sabah saatlerinde siber hücuma uğradığını ve saldırganların toplamda 32 milyon dolarlık kripto para ünitesini borsa dışına çıkardığını duyurdu. Bu paranın 23 milyon doları kullanıcılara aitti.

Borsanın çatı firması Remixpoint Inc. siber taarruzun neden kaynaklandığı ve hangi para ünitelerinin çalındığı konusunda bilgi vermedi. Hali hazırda borsadaki tüm al-sat ve yatırma-çekme süreçleri durdurulmuş vaziyette.

Kaynaklar kısa bir müddet evvel borsadan olağandışı bir para çekim hareketi yaşandığını söz ediyor. İdare bunun üzerine yaptığı araştırmada borsa sunucularına müsaadesiz müdahalenin farkına varmış.

Bu tıp durumlarda elbette olan yatırımcıya oluyor. Şimdi çalınan paraların nasıl karşılanacağı açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl Zaif borsası siber akına uğramış ve 60 milyon dolarlık varlık çaldırmıştı. Yeniden Coincheck borsası da 520 milyon dolarlık bir siber hücum kurbanı olmuştu.

 

Başa dön tuşu