İtalyan bankaları Blockchain kullanacak

Alınan bilgilere nazaran; İtalyan bankaları Mart 2020’den itibaren, uzlaşma sağlamak için Blockchain teknolojisini kullanacaklar. 
İtalyan Bankacılık Birliği (ABI), İtalyan bankalarının, dağıtılmış muhasebe teknolojisini (DLT), uzlaştırmayı hızlandırmak için iç süreçlere entegre edeceğini açıkladı. Blok zincirinin konuşlandırılması, bankalar ortasındaki süreçlerde şeffaflığı ve taraflar ortasındaki bağlantının aktifliğini arttırmak üzere ayarlandı. 
 
ABI’nın blok zinciri ile çalışan bankalar ortası sistemi, 14 lokal bankanın iştirakiyle geçen Ekim ayında yapılan testlerin birinci evresini muvaffakiyetle geçti. Blockchain uygulamasının, akıllı mukavelelerin uygulanmasıyla birlikte, ekseriyetle bir ekip karmaşık süreçler içeren bankacılık faaliyetlerine, tek düğümde birden fazla bilgi toplama yoluyla muhakkak istikametlerine yardımcı olması da bekleniyor.
Bu yılın Şubat ayında, İtalyan Temsilciler Meclisi, DLT ve Blockchain’i tanımlayan bir tasarıyı ve akıllı kontratların yasal geçerliliğinin olması için uyması gereken teknik kriterleri onaylamıştı.

Başa dön tuşu