iOS 17’de büyük yenilikler beklenmiyor: Odak nokta AR/VR başlık olacak

Apple’ın iOS 17 ile App Store dışından uygulama yüklemeye müsaade vereceği, iMessage’ı büsbütün yenileyeceği söyleniyordu lakin yeni savlara nazaran, iOS 17 büyük yenilikler getirmeyecek. iOS 17 beklentileri karşılamayan bir sürüm olabilir.

iOS 17 beklentileri karşılamayabilir

iOS 17, iPhone’lar için büyük güncelleme olmayabilir. Apple ve mühendislerinin WWDC öncesi tanıtılması beklenen AR/VR başlığa odaklandığı, bu yüzden de şirketin iOS 17 üzerinde planlanandan daha az vakit harcayacağı söylentileri var. xrOS üzerinde çalışacak AR/VR başlığın 2023’te artık piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Diğer işletim sistemlerine de yansıyacak

Bu durumdan etkilenecek tek güncelleme iOS 17 olmayacak. iPad’ler için iPadOS 17, Mac’ler için macOS 14 (Sunburst) dahil Apple’ın tüm işletim sistemleri beklenenden daha az yenilik getirecek.

2020’de duyurulan iOS 14 ile geçtiğimiz yıl Haziran ayında duyurulan iOS 16, iki değerli güncelleme oldu. Ana ekranda yine tasarlanmış araç grupları, Uygulama Kitaplığı, Haritalar, Safari üzere stock uygulamalara eklenen yeni özellikler, tekrar tasarlanmış kilit ekranı ve fazlasını getirdiler. iOS 17 ile birlikte iPadOS 17, macOS 14 ve watchOS 10’nun özellikleri bu sene de Haziran ayında WWDC etkinliğinde gösterilecek.

Başa dön tuşu