iOS 16.3’ün çıkış tarihi belli oldu: İşte sunulan yenilikler

Apple, geçtiğimiz aralık ayında iPhone kullanıcıları için iOS 16.2 sürümünü yayınladı. Lakin iPhone 14 modellerinde ortaya çıkan birtakım problemler, Apple’ın iOS 16.3 çalışmalarını hızlandırmış üzere görünüyor.  Bu bağlamda önümüzdeki hafta kullanıma sunulacak iOS 16.3 güncellemesi beraberinde neler getirecek? İşte yeni sürümün öne çıkan özellikleri

iOS 16.3 ile sunulacak yenilikler muhakkak oldu

Hatırlayacak olursak geçtiğimiz haftalarda iPhone 14 Pro modellerinde enteresan bir yatay çizgi yanlışı ortaya çıkmıştı. Buna ek olarak çeşitli aygıtlarda, kilit ekranı duvar kağıdının bazen siyah görünmesine yol açan bir yanılgı tespit edildi. Apple’ın sürüm notlarına nazaran iOS 16,3, iPhone kullanıcılarının beklediği iki büyük düzeltmeyi de içerecek. Ayrıca 2. kuşak HomePod desteği ve fiziksel güvenlik anahtarları dahil olmak üzere yeni özelliklere sahip olacak.

Ek olarak yeni sürüm, Siri ve CarPlay ile ilgili kimi yanlışları da ortadan kaldırıyor. Böylelikle Siri, müzik isteklerine karşı daha hassas hale getirilecek.

Ayrıca Apple, daha evvel iOS 16.2 ile birlikte kullanıma sunulacak yeni Ev uygulaması güncellemesini ani bir kararla geri çekmişti. Platformu “daha sağlam ve verimli” hale getirecek bu güncelleme, iOS 16.3 beta sürümünde tekrar ortaya çıktı. Ancak iOS 16.3’ün bir modülü mı yoksa farklı bir güncelleme olarak mı geleceği şimdi belirli değil.

Başa dön tuşu