Instagram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Instagram, milyonlarca kullanıcının birincil irtibat aracı olarak kullandığı ana akım toplumsal medya platformu haline geldi. Platformda DM üzerinden fotoğraf ve görüntü gönderimi hayli yaygın. İster arkadaşlarınızın öykülerine direkt cevap veriyor olun, ister yalnızca mesajlaşıyor olun, Instagram DM, takipçilerinizle irtibata geçmenin olağanüstü bir yolu. Pekala, Instagram’da iletilerin silinmesi durumunda ne yapılmalı? Silinen bildirileri görmek için Instagram silinen bildirileri geri getirme yolu burada.

Instagram’da silinen iletileri geri getirme yapılışı 🔙

Instagram bilgi indirme, silinen bildirileri geri getirmek için en yaygın kullanılan prosedürdür. İşte silinen Instagram bildirilerini geri getirip görmekiçin yapmanız gerekenler:
 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Profil simgesine dokunun.
 3. Üçlü çizgiye akabinde Hareketlerin’e dokunun.
 4. Sayfanın aşağısında, Bilgilerini İndir’e dokunun.
 5. İndirme Talep Et’e dokunun ve şifrenizi girin.
 6. Gelen e-postada “Bilgileri İndir” butonuna tıklayın.
 7. Instagram kullanıcı ismi ve şifrenizi girin.
 8. Bilgileri indir linkine tıklayın.
 9. İndirilen zipli belgeyi çıkartın.
 10. Messages klasöründe silinen bildirilerinizi görebilirsiniz.

Instagram, silinen iletileri geri getirme için Veri İndirme isminde bir özellik sunar. Bu özellik, kazara silinen bildirileri yahut silip sonradan pişman olduğunuz iletileri geri getirmenize yardımcı olur. Lakin, son 24 saat içinde silinen iletileri geri getirebilirsiniz. Daha eski bir bildirisi sildiyseniz, kurtarma bahtınız yoktur. Ayrıyeten bu özellik, sırf birebir DM’lerde silinen sohbeti geri getirme yoludur.

Instagram eski bildirileri geri getirme mümkün mü 📆

Instagram’da eski iletileri geri getirmek için, telefonunuza üçüncü parti uygulamaları yüklemeniz gerekir. Bu uygulamalar, silinen bildirileri kurtarmak için iPhone yahut Android telefonunuzdaki önbellek evraklarına erişerek çalışır.

Instagram eski bildirileri görme programları, sadece iletileri ve DM’leri değil, fotoğraf ve görüntüleri da kurtarmanıza imkan tanır. Bu uygulamaların kullanımı nispeten kolaydır ve silinen iletilerinizi süratli ve kolay bir formda geri almanızı sağlayan izlenmesi kolay yönergelerle gelir.

Instagram silinen eski bildirileri görme programları 📱

 • U.fone: iPhone kullanıcısıysanız, Instagram bildirileri geri getirme programı olarak U.Fone’u indirebilirsiniz. Windows ve Mac için indirilebilen program, Instagram’da silinen iletileriniz, fotoğraflarınız ve görüntüleriniz dahil tüm dataları kolaylıkla kurtarmanıza yardımcı olur.
 • FoneLab: Android kullanıcısıysanız, Instagram’da eski bildirileri görme programı FoneLab’i tercih edebilirsiniz. Fonelab, Instagram silinen DM’leriniz dahil tüm datalarınızı geri getirmenize yardımcı olur.

Instagram bildirileri geri getirme programları emniyetli mi 🤔

Instagram’da silinen bildirileri geri getirme programlarını indirirken dikkatli olmanızda yarar var. Reklamı yapılan birçok seçenek, dolandırıcıdır. Hackerlar, ferdî bilgilerinize ve toplumsal medya profillerinize erişmek için bu uygulamaları kullanır.

Instagram, silinen iletileri 30 gün mühletle tutar. Instagram’da bildirilerin silinmesi ya da kaybolması durumunda Instagram Bilgi İndirme aracı ile silinen iletileri geri getirebilirsiniz. Fakat, Instagram’da eski bildirileri geri getirmek istiyorsanız, üstteki üçüncü parti uygulamaları kullanmalısınız.

Başa dön tuşu