Güneş enerjili Bitcoin madencilik çiftliği kuruluyor

Kaliforniya merkezli madencilik şirketi olan Plouton Mining, düzenlediğini basın açıklamasında, Kuzey Amerika’nın en büyük güneş güçlü Bitcoin madenciliği çiftliğini kuracağını açıkladı.

Plouton Group Holding‘in bir iştiraki olan Plouton, Western Mojave’deki tesisin günlük yaklaşık 10-13 megawatt elektrik üreten 49 dönümlük güneş paneline sahip olacağını söyledi.

[bkzdh=111996
Western Mojave bölgesi, düşük maliyetli güç sağlamak yıllık% 70’lik ortalama güneş ışığı kotası nedeniyle seçildi.

Operasyonun CEO’su Ramak J. Sedigh, “Bitcoin madenciliği evriminin bir sonraki kademesinde, tabiatın ve teknolojinin öncül birleşimi, Bitcoin’in sürdürülebilir ve merkezi olmayan bir süreç ağı olarak vaadini yerine getirecek” dedi.

Ramak J. Sedigh:“İnsanlara, madencilik ekipmanı satın almak zorunda kalmadan büyüyen Bitcoin ve Blockchain ekosistemine katılma fırsatı sunmaktan çok mutluyuz.” diyerek de ekledi.

Bitcoin fiyatlarındaki yükseliş, madencilik karlılığında ve merkezsizleşmenin tekrar canlanmasına neden oldu, zira daha küçük iştirakçiler pazara daha kolay erişebiliyor.

Çevreye ziyan verdiğini argüman edilen Bitcoin madenciliğinin, yenilenebilir güç kaynaklarıyla yapılması, madencilik bölümüne bakış açısını epey değiştirdi. 

Başa dön tuşu