Gmail ‘dinamik e-postaları’ 2 Temmuz’da kullanıma sunulacak

Kısa bir mühlet içinde Gmail gelen kutunuzdan hiç çıkmadan çok daha fazla iş yapabileceksiniz. Google, 2 Temmuz’dan itibaren AMP tabanlı “dinamik e-postalar” dayanağını halka açacak. Şimdiye kadar elbet denk geldiğiniz AMP, ya da açılımıyla Hızlandırılmış Taşınabilir Sayfalar, Google tarafından üretilen bir protokol ve web sitelerinin çok daha süratli yüklenmesini sağlıyor.
Gmail’de AMP ile, kullanıcılar web tabanlı vazifeleri e-postanın içerisinde halledebilecek. Bu misyonlar ortasında form doldurmak, bir aktifliğe iştirak durumunu bildirmek, Google Dökümanlar düzenlemesine yorum yapmak ya da daha kolayı, bir fotoğraf galerisine bakmak yer alıyor. Özellik şimdilik yalnızca Gmail web sürümünde çalışacak ve taşınabilir sürümün ne vakit geleceği bilinmiyor.
Şimdiye kadar Booking.com, Despegar, Doodle, Ecwid, Freshworks, Nexxt, OYO Rooms, Pinterest ve redBus üzere partnerlerine dinamik e-posta gönderim müsaadesi veren Google, bu AMP içerikli gönderilerle karşılaşmış olma ihtimalinizi arttırdı. Liste katiyen büyüyecek diyebiliriz ama 2 Temmuz’da birden her yerden AMP içerikli e-postalar alacağınızı sanmıyoruz. Google, her partner için bağımsız bir güvenlik denetlemesi yapıyor.

Çok sekmeli gezintiyi sevmeyen ve üretkenlik odaklı kullanıcıların güzeline gidecek bu özellik, fazladan tıklama gerektiren basamakları ortadan kaldıracak. Dinamik e-postalar, 2 Temmuz’da resmen kullanıma sunulacak ve aktive edilmesi için rastgele bir ayar gerekmeyecek.

Başa dön tuşu