Ford’un kamyonet emojisi gelecek yıl telefonlarımıza gelebilir

Otomotiv şirketi Ford, kendi geliştirdiği kamyonet emojisini Evrensel Kod Konsorsiyumu‘na önerdi ve önümüzdeki yıldan itibaren tüm mobil platformlarda kullanılması bekleniyor.

Ford’un pazarlama kampanyası

Kamyonet (Pickup) emojisi bilhassa Ford’un bu kategoride pazar başkanı olmasını simgeliyor. Pikap olarak da isimlendirilen bu kamyonetler araba üreticileri için daha karlı ve şirketler tüketicileri bu kategoriye itebilmek ismine çeşitli teşebbüslerde bulunuyorlar. Buna paralel olarak Ford da hususun Bryan Cranston tarafndan anlatıldığı bir reklam sineması çekti.

Evrensel Kod Konsorsiyumu emojiye birinci onayını verdi fakat bu kamyonet emojisinin bir sonraki karakter setine dahil edilip edilmeyeceği şimdi kesinlik kazanmadı. Çünkü Konsorsiyum hangi karakterlerin emojiler ortasına ekleneceğine şimdi karar vermiş değil. Ford’un bu pazarlama kampanyasının Konsorsiyum tarafından karşıt tepme ihtimalinin olacağı da belirtiliyor. Şimdilik mavi bir kamyonet olan bu emojinin ilerleyen süreçte kesin halini alacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Başa dön tuşu