Elon Musk, 645 km menzilli Tesla modelinin çok yakında geleceğini açıkladı

Sürücülerin elektrikli araba kullanma konusundaki tereddütlerinden birinin de menzil kaygısı olduğunu söyleyebiliriz. Daima şarj edilmesi gereken ve kısa menzil sunan elektrikli arabalar, teknoloji geliştikçe yerini uzun menzilli modellerine bırakıyor ve bunlardan biri de Tesla.

Yeni bir model mi olacak?

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz gün düzenlenen hissedarlar toplantısında bu bahisle ilgili değerli bir açıklamada bulundu. Musk önümüzdeki periyotta 645 km (400 mil) menizili olan bir Tesla modelinin satışa sunulmasının çok uzakta olmadığını belirtti. Şu anda Tesla Model 3 tek bi şarjla 500 km gidebilirken, en uzun menzile sahip Model S 595 km‘ye kadar sürüş imkanı sağlıyor.

Ayrıyeten yaklaşmakta olan ikinci kuşak Roadster‘ın ise yaklaşık 1.000 km‘lik bir menzile sahip olacağı söz ediliyor. Musk’ın açıklamalarında, 645 km menzile sahip yeni bir modelin mi geleceği yoksa mevcut modellere bir güncelleme mi yapılacağı ise net değil. Tesla’nın yıllar evvel aldığı uzun menzilli elektrikli arabalar için batarya patentinin, Musk’ın bu açıklamalarıyla birlikte hayata geçmesi de, elektikli araba teknolojisi açısından olumlu bir gelişme.

Başa dön tuşu