Domino’s Pizza kalite için teknolojiye yöneldi: Pizzalar, menüdeki gibi görünecek

Çoğu restoranda menüye bakarak sipariş verdiğimiz yiyeceğin fotoğraftakinden farklı şekilde masamıza geldiğini görürüz. Bu hayal kırıklığını hepimiz yaşamışızdır. Menülerde yer alan yiyecek görsellerinin daha iştah kabartacak halde tasarlandığı bir gerçek. Fakat Domino’s Pizza bu can sıkıcı durumun önüne geçmek istiyor.
Şirket, pizzalarının kalitesini ve görsel çekiciliğini uygunlaştırmak için teknolojiye yöneldi. Bu ise evvelce belirlenmiş birtakım nitelikleri temel alarak pizzaları sınıflandırabilen bir kamera sistemi kullanılarak yapılıyor. Örneğin bir pizzanın soslarının kâfi olup olmadığını, hamurunun düzgün biçimde açılıp açılmadığını ve peynir miktarının kâfi olup olmadığını söyleyebiliyor.

Bir milyondan fazla pizza tahlil edildi

Bahsi geçen teknoloji Domino’s Pizza’nın Avustralya ve Yeni Zelanda şubelerinde kullanıldı. Şirketin bu bölgelerden sorumlu CEO’su Nick Knight‘a nazaran sonuçlar olumlu. Tecrübeli yönetici mevzuyla ilgili açıklamasında “Şimdiye kadar, bir milyondan fazla pizza tahlil edildi ve yakaladığımız çok fazla öğrenme var. Daha erken lakin gördüklerimden nitekim çok memnunum” dedi.
Domino’s Pizza’nın bu teknolojiyi faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde de kullanıp kullanmayacağı şimdi bilinmiyor. Fakat menülerde görünen iştah kabartıcı pizzalarla, müşterilere sunulan pizzalar ortasındaki tutarsızlığı ortadan kaldıracak kullanışlı bir araçmış üzere görünüyor.

Başa dön tuşu