Disney+ yapımlarından kötü haber: Birer birer erteleniyor

Bilhassa Marvel kozmosunun dördüncü fazı hayranları pek keyifli etmedi. WandaVision dizisi ile başlayan dördüncü faz Black Panther: Wakanda Forever ve The Guardians of the Galaxy Holiday Special üretimleriyle sona ermişti. Bu ortada pek çok dizi ve sinema izleyici karşısına çıktı. Tenkitler sonrasında yeni bir yapılanmaya giden Marvel tekrar tenkitlerin gayesi oldu.

Marvel’da büyük ertelemeler

Dördüncü fazda Eternals, She Hulk, Werewolf bilhassa hayranların eleştirdiği üretimler olmuştu. Marvel lideri Kevin Feige de bundan sonra kaliteye odaklanacaklarını ve biraz yavaşlayacaklarını belirtmişti. Dediği üzere de yaptı.

İlk olarak çok beğenilen Loki dizisinin ikinci dönemi beklentilerin tersine şirket tarafından Ocak 2023 değil yaz 2023 halinde revize edilmişti. Beşinci fazın içerisine dahil olacak Loki dizisinin yeni dönemi neredeyse iki yıl sonra erişime açılmış olacak.

Diğer taraftan bu yıl gelmesi beklenen paralel cihan animasyon dizisi What If ikinci dönem da 2024 yılına ertelendi. Daha fazla kahramanı öyküye dahil edeceği belirtilen What If için tam çıkış tarihi bilinmiyor. Bu iki üretim Disney+ için değer arz ediyordu. Üçüncü olarak Echo dizisinin de yıl sonuna kadar ertelendiği belirtiliyor.

Son olarak 2019 yılında duyurulan ve birinci kere Oscar mükafatı alan Müslüman aktör olma unvanına sahip Mahershala Ali’nin başrolde olacağı yeni Blade sineması Kasım ayında bekleniyordu. Ne var ki direktör Bassim Tariq üretimi bıraktı ve yeni direktör arayışına girildi. Bırakın vizyona girmeyi çekimlerin bile en erken Kasım ayında başlayacağı belirtiliyor. Bu da sineması 2024 için bile zora sokmuş oluyor.

Haliyle bu gelişmeler sonrasında hayranlar da tenkidin dozunu arttırdı. Neredeyse 7-8 aylık bir devir içerisinde Disney+ platformunda dişe dokunur bir Marvel üretimi olmayacak. Yalnızca Moon Girl and Devil Dinosaur animasyon dizisi Şubat ayında yayınlanacak. Mayıs ayında ise Secret Invasion dizisi bekleyişi sona erdirecek.

Başa dön tuşu