Cuphead oyunu Tesla araçlara geliyor

Tesla araçlarda bulunan devasa dokunmatik ekran birçok yetenekle donatılmış durumda. Navigasyon, internet tarayıcısı, Spotify vb. haricinde bu ekrandan oyun bile oynayabiliyorsunuz. Kolay Atari oyunları için dokunmatik ekran yahut aracın direksiyonu denetimci olarak kullanılıyor. Bugün, Elon Musk tarafından IGN’e açıklanan bilgiye nazaran yaz aylarında Tesla araçlara Cuphead oyununun geldiğini göreceğiz.

Unity oyun motoru araca dahil ediliyor

Elon Musk, Mayıs ayının ortasında Unity oyun motorunun Tesla araçlara dahil edilmesi için çalışmalar yürüttüklerini Twitter hesabından paylaşmıştı. Tweet’in devamında oyunların dokunmatik ekran, direksiyon yahut Xbox/PlayStation oyun kolu ile denetim edilmesinden bahsediyordu. Hatta “Gerçek araç direksiyonu ve pedallarıyla oynanan bir yarış oyununa ihtiyacımız var.” gönderisi hayli dikkat çekti.

Görünen o ki bu teşebbüsün birinci meyvesi Studio MDHR ile ortaklaşa çalışılarak Cuphead oyununun eklenmesi olacak. Elon Musk’ın açıkladığına nazaran Model 3, Model S ve Model X araç sahipleri bu yılın yaz aylarında Cuphead oyununu araçlarında oynayabilecekler.

Zorluğuyla nam salmış Cuphead oyununu aracınızın ekranından oynamak epey enteresan bir tecrübe olacaktır. Her ne kadar yazılım tarafında Autopilot üzere daha kıymetli uğraşlar bulunsa da bu usul eğlenceli özelliklerin dikkat çektiğini söylemeliyiz. Aracınız şarj olurken oyunlarla vakit geçirebilirsiniz.

Başa dön tuşu