Coinbase, Türkiye’de hizmet vermeye başladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, ortalarında Türkiye de dahil olmak üzere 50 yeni ülkede faaliyet göstermeye başladı. Bu ülkelerle bir arada Coinbase, 103 ülkede faaliyet gösteriyor.

Türkiye’deki kullanıcılar Coinbase ve Coinbase Pro’ya bugünden itibaren kayıt olup kripto para süreçleri gerçekleştirebiliyor. Türkiye’deki kullanıcılar 600 TL üzerinde alım gerçekleştirdiği takdirde bir keze mahsus 60 TL bonus kazanacak. Sitede şimdi Türkçe lisan seçeneği bulunmuyor.

 

İlerleyen vakitte Coinbase üzerinden fizikî dolara endeksli USD Coin (USDC) satın alımı da yapılabilecek. USD Coin, Circle tarafından denetim ediliyor ve bankada saklanan fizikî dolarlarla destekleniyor. Bu sayede fiyat dalgalanması yaşanmıyor. USDC üzere sabit koinler, iş gayeli ve e-ticaret alışverişlerinde kullanmak için epey ülkü yapıya sahip.

2012 yılından itibaren faaliyet gösteren Coinbase, toplam 103 ülkeye ve 20 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış durumda. Hizmete başlanan 50 yeni ülke ile birlikte süreç hacmi ve kullanıcı sayısı ölçüsünde kıymetli bir artış bekleniyor.

Başa dön tuşu