Büyük Twitter değişimi başlıyor

Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra büyük bir gürültüyle uygulamaya çalıştığı Twitter 2.0 konsepti nihayet hayata geçiyor. Ünlü isim ana akış sayfasında değerli değişikliklerin olacağını belirtti.

Twitter’da neler değişecek?

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya nazaran ana sayfada sağa yahut sola sürükleme yaparak takip edilen ve önerilen akış sekmeleri ortasında geçiş yapılabilecek. Taşınabilir uygulamalarda şu anda bu hareket pinli listeler ortasında geçiş yapıyordu. Özellik mobilde mi yoksa web uygulamasında mı olacak bilinmiyor. Bu özellik önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak.  

Diğer taraftan gönderilerin daha süratli bir formda sık kullanılanlara eklenmesi için özel bir tuş ekleniyor. Hali hazırda Paylaşım menüsüne girerek bu mümkün oluyordu. Bu özelliğin de önümüzdeki hafta kullanıma sunulması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta Twitter Blue aboneleri için 60 dakikalık görüntülere müsaade veren Elon Musk kelam verdiği 4000 karakterlik yeni uzun formatı da Şubat ayında kullanıma sunacak. Bilhassa Twitter Blue aboneleri için kullanım tecrübesi apayrı olacak diyebiliriz.

Başa dön tuşu