BMW CEO’su Harald Kruger gelecek yıl görevi bırakacağını açıkladı

BMW CEO’su Harald Krueger 30 Nisan 2020‘de sona erecek mukavelesini uzatmayı düşünmediğini açıkladı. 2015 yılında dizginleri eline alan tecrübeli yönetici küresel “lüks satış” tacını rakip Mercedes-Benz‘e kaptıran şirketin idaresini üstlenmişti.
Bloomberg tarafından Mayıs ayında yayınlanan bir raporda Krueger’ın, elektrikli araçlara ve otonom sürüş teknolojilerine yeterince odaklanmadığını düşünen kimi idare heyeti üyelerinin güvenini kaybettiği ileri sürülmüştü.

Yeni CEO adayları muhakkak oldu

Cuma günü bir açıklama yapan BMW CEO’su “BMW Group 27 yıldan bu yana profesyonel yuvam oldu. Şirketin İdare Kurulu’nda 10 yıl ve BMW Group’un CEO’su olarak dört yıldan sonra yeni profesyonel uğraşlara yönelmeyi ve uluslararası deneyimimi yeni proje ve teşebbüslerde kullanmayı hedefliyorum” dedi.
Krueger’ın yerini alacak potansiyel adaylar ortasında üretim şefi Oliver Zipse öne çıkıyor. Ayrıyeten mali işler sorumlusu Nicolas Peter ve AR-GE heyeti üyesi Klaus Froehlich de ismi geçen adaylar ortasında. BMW idare konseyi Krueger’ın halefini belirlemek üzere 18 Temmuz‘da bir toplantı gerçekleştirilecek.

Başa dön tuşu