BMW 2 Serisi Gran Coupe 24 Temmuz’da tanıtılabilir

BMW’nin Gran Coupe ailesini şimdiye kadarki en küçük modelle genişletmeye hazırlandığını uzun müddettir biliyoruz. 2 Serisi Gran Coupe olarak isimlendirilen araç, Bavyeralı üreticinin Mercedes-Benz CLA’ya cevabı olacak.

BMW 2 Serisi Gran Coupe’nin kamuflajlı prototiplerini şimdiye kadar pek çok kere gördük. Ancak bu seferki ortalarında en dikkat cazibeli olanı. Gri tonlarından çok daha canlı renklere geçiş yapan kamuflajda ayrıyeten kıymetli bir ileti da gizli. Ön kapılara denk gelen kısımlardaki QR kod bizleri BMW’nin internet sitesine yönlendiriyor ve aracın 24 Temmuz’da tanıtılabileceğini öğreniyoruz.

Yeni BMW 1 Serisi ile platform kardeşi olacak

BMW 2 Serisi Gran Coupe hakkında bilinenlere gelecek olursak, aracın yeni BMW 1 Serisi ile platform kardeşi olacağını söyleyebiliriz. Ayrıyeten bu iki modelin dizaynları ortasında da benzerlikler mevcut. Ön farlar, geniş böbrek ızgara, ön tampon ve yan profilin art kapılara kadar olan kısmını bu benzerlikler ortasında gösterebiliriz. BMW 2 Serisi Gran Coupe’nin en etkileyici kısmı diyebileceğimiz art tarafta da ince LED stoplar dikkat çekiyor.

Fotoğraflardaki büyük egzoz çıkışlarına, jantlar ortasından görünen M damgalı mavi kaliperlere ve agresif ön tampona baktığımızda karşımızda duran versiyonun M235i xDrive olduğunu söyleyebiliriz. Serinin en zirvesinde bulunan bu modelin 306 beygir güç ve 450 Nm tork üreten 2.0 litre dört silindirli turbo motor ve 8 ileri Steptronic Sport otomatik şanzımanla kombine edilmesi bekleniyor. Bu ikiliye sahip M135i xDrive’ın 0-100 km/s hızlanması 4.8 saniye sürüyordu. Hasebiyle M235i’de de buna emsal bilgiler beklemek mümkün.

BMW 2 Serisi Gran Coupe’deki motor gamının geri kalanı 1 Serisi’ndekilerle birebir olacak. Bu da güçleri 116 ile 306 beygir ortasında değişen üç ve dört silindirli akaryakıtlı yahut dizel motorlar görebileceğimiz manasına geliyor. Aracın internet sitesinde belirtildiği üzere önümüzdeki hafta tanıtılacağını düşündüğümüzde, Frankfurt Araba Fuarı’nda sergilenmesine kesin gözüyle bakabiliriz. 

Foto Galeri | 20 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu