Bitcoin’in market hacmi 200 milyar doları aştı

Bitcoin, bugün 15 ayın en yüksek fiyatını gördü. Kelam konusu kripto para ünitesi, yaklaşık üç aydır boğa piyasası içerisinde ve bu durum yatırımcılara ümit veriyor.
Coin360’tan elde edilen bilgiler Bitcoin’i kripto para ünitesi piyasasında şoför koltuğuna koyuyor. Bitcoin, 24 saatlik vakit dilimi içerisinde yaklaşık olarak %6’lık bir büyüme gösterdi.
Bitcoin geçtiğimiz yılın Mart ayında 11,000 dolar düzeyinden süreç görmeye başladıktan birkaç hafta sonra bir ayı piyasasına girmiş ve 6,500 dolara kadar gerilemişti.

Analistlerin üstesinden gelmek için kıymetli bir mani olacağını belirttiği 10.000 dolar barajı, geçtiğimiz günlerde rahatça aşılmıştı. Bitcoin’in bu performansı, birçok analisti de şaşırttı.

Bitcoin fiyat barajını rahatça geçmiş olmasına karşın piyasalarda şimdi tam bir inanç kelam konusu değildi. Analistlerin belirlediği ve fiyat barajıyla bir arada kıymetli bir bahis olan 200 milyar dolarlık market hacmi barajı da bugün itibariyle aşıldı.
Bitcoin’in 200 milyar dolarlık market hacmini aşması, son 17 ayın pahasını elde etmesini sağladı. Kelam konusu kripto para ünitesinin dijital para piyasasındaki dominasyonu şu an %60. 

Başa dön tuşu