Avengers: Endgame, gişede Avatar’ı devirmek üzere

Avengers: Endgame, tarihin en büyük sineması olmaya artık çok yakın. Nisan ayında vizyona girmesiyle birlikte kısa müddette neredeyse tüm gişe rekorlarını kırmayı başaran Endgame’in önünde şu anda sırf tek bir rekor kaldı. Endgame çok yakında Avatar’ı devirip gişe tarihinin en yüksek hasılat elde eden sineması olabilir.

BoxOfficeMojo tarafından yayınlanan datalara göre Avengers: Endgame’in dünya genelindeki toplam hasılatı şu anda 2,78 milyar dolar düzeyine ulaşmış durumda. Geride bıraktığımız hafta sonunda 2,8 milyon dolar hasılat elde edilmiş. Son sayılara nazaran Endgame’in hasılatı Kuzey Amerika’da 851 milyon dolar, dünyanın geri kalan bölgelerinde ise 1,929 milyar dolar olmuş.

Avengers: Endgame bilhassa de Çin’de gösterdiği performansla gişe analistlerini şaşırtmayı başarmıştı. Dünyanın en büyük ikinci sinema pazarı olan Çin’de Endgame tam 629 milyon dolar hasılat elde etmeyi başardı. Endgame ayrıyeten Birleşik Krallık (114m), Güney Kore (105m), Brezilya (85m) ve Meksika’da (77m) da etkileyici gişe performanslarına imza attı.

Avengers: Endgame ve Avatar ortasındaki fark şu anda sadece 7,16 milyon dolar düzeyinde. Üç yahut dört hafta içerisinde bu farkın kapanabileceği düşünülüyor. Sonrasında Avengers: Endgame gişe tarihinin yeni hükümdarı olacak. 

Başa dön tuşu