Apple, Intel’in modem birimini satın almak için pazarlık yapıyor

Apple her şeyi kendi başına yapmayı seven şirketlerden biri ve bu da onların diğer şirketlere olan bağımlılıklarını azaltmasına yardımcı oluyor. Tıpkı geçtiğimiz periyotta şirketin yaşadığı modem tedarik sıkıntısı sonrasında, kendi modemlerini üretmeye karar vermesi üzere. Ortaya çıkan yeni bir rapor ise Apple‘ın farklı planları olduğunu gösteriyor.

Alman modem ünitesini satın alabilir

Apple’ın kendi modemlerini geliştirmesinin, şirket her ne kadar devasa boyutlarda olsa da, çok fazla yatırım, kaynak ve vakit gerektireceği düşünülüyor. Fakat şirket tüm bu süreci daha kolay atlatabilmek ve üretime süratli bir formda başlayabilmek için Intel’in modem ünitesini satın almak için görüşmeler yapıyor. Şimdilik sessiz sedasız gerçekleştirilen bu görüşmelerin yakın bir süreçte resmiyete dökülmesi bekleniyor.

Bilgilendirme raporunda belirtildiği üzere Apple, Intel’in Alman modem birimini satın almakla ilgileniyor. Çünkü Intel’in, çok büyük olan modem kısmını bütün olarak değil, parçalar halinde satmaya çalıştığı tabir ediliyor. Bu görüşmelerin olumlu olarak sonuçlanacağının bir garantisi olmasa da, Apple’ın kendi modemlerini üretme konusunda ne kadar ciddi olduğunu anlamak bakımından değerli olduğunu söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu