235 milyon Twitter kullanıcısının verileri sızdı

Son devirde Twitter ile ilgili gelişmelerin arkası gerisi kesilmiyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın satın alması işle başlayan süreçte Twitter bu kere data ihlali ile gündemde yerini aldı. Elon Musk’a teklif götürdükleri argüman edilen hacker’lar geri dönüş alamayonca bir hafta sonra harekete geçti.

Hacker’lar, 235 milyon Twitter hesabının verisini 2 dolardan satışa sundu. Ayrıca dataların gerçek olduğunu teyit etmek maksadıyla Dark Web üzerinden 1.000 Twitter hesabını deneme erişimine açtı.

Son devirde hack ve dolandırıcılık olayları bir epey artış göstermeye başladı. The Washington Post’un haberine nazaran; satışa sunulan datalar ortasında kullanıcıların kayıtları ve e-posta adresleri, bir hacker forumu üzerinden yaklaşık iki dolara satışa sunulduğunu tez etti.

Cybernews tarafından yapılan tahlil, çalınan bilgilerin yaklaşık 63 GB‘lık boyuta sahip olduğunu ortaya çıkardı. Çalınan bu dataların içerisinde, mail adresleri ve telefon numaraları üzere birçok bilgi yer alıyor.

Hackerlar, Musk‘tan bu bilgileri satın almasını talep etti. Elon Musk‘ın rastgele bir geri dönüş yapmaması hackerları kızdırdı. Artık 235 milyon Twitter hesabının bilgileri Dark Web üzerinde dolaşıyor. 

Başa dön tuşu