2023’te kullanıma sunulması planlanan altı yeni emoji ortaya çıktı

Unicode Konsorsiyumu, 2023 yılında hangi emojilerin çoklu platform listesine dahil edileceğine karar vermiş görünüyor. Emojipedia internet sitesi bu yıl kullanıma sunulması planlanan emojileri listeledi.

Şu an itibariyle Unicode, Emoji 15.1 derlemesine dahil edilebilecek 578 yeni varyantı kıymetlendiriyor. Bu eklemelerin büyük çoğunluğu mevcut olanlardan küçük ayrıntılarla farklılık gösterdiğini belirtelim.

Örneğin Unicode, soldan sağa yanlışsız hareket eden bir koşucu, otomobil ve sörfçü manzaralarını eklemeyi planlıyor, zira sağdan sola hakikat hareketi tasvir eden birebir emojiler aslında mevcut.

Altı büsbütün yeni emoji

Şu ana kadar yalnızca altı büsbütün yeni emoji belirlenmiş durumda. Bu sözleri misket limon, zehirsiz mantar, kırık bir zincir, onaylama formunda başını sallayan yüz, “hayır” der üzere iki yana sallanan yüz ve anka kuşu olarak sıralayabiliriz.

Emojipedia’ya nazaran yeni emojiler final moderasyon onayından geçmeleri durumunda 2023 yılının sonuna kadar akıllı telefonlarda, bilgisayarlarda, iletileşme uygulamalarında ve toplumsal ağlarda yer almaya başlayacak.

Başa dön tuşu