2019 Skoda Scala’nın sıkıştırılmış doğal gazla çalışan versiyonu tanıtıldı

Ürün gamında CNG yani sıkıştırılmış doğal gazla çalışan araçlara yer veren Skoda, bu modeller ortasına 2019’un başında tanıttığı Skoda Scala’yı da ekledi. Öteki modellerde olduğu gibi Scala G-TEC olarak isimlendirilen araç 630 km menzil sunuyor.

Berlin’deki CNG Mobilite Günleri etkinliğinde tanıtılan Skoda Scala G-TEC, serinin en etraf dostu versiyonu olarak lanse edildi. Sıkıştırılmış doğal gazla çalışan Scala’daki sistem 90 bg güç ve 160 Nm tork üreten 1.0 litre üç silindirli TSI motor, toplam kapasitesi 13.8 kg olan üç tane CNG tankı ve 9 litrelik akaryakıt deposundan oluşuyor. Kelam konusu sistemin gücü 6 ileri manuel şanzımanla tekerleklere aktarılıyor.

Yalnızca sıkıştırılmış doğal gaz ile 410 kilometre menzil

Skoda Scala G-TEC, yalnızca sıkıştırılmış doğal gaz kullanarak ilerlediğinde 410 kilometre menzile sahip. Akaryakıt deposu da araca fazladan 220 km menzil sağlıyor. Böylelikle Scala G-TEC’in toplam menzili 630 kilometre olarak ölçülüyor. Active, Ambition ve Style donanım düzeyleriyle satılacak Skoda Scala G-TEC’in standart özellikleri ortasında Şerit Takip Yardımcısı, Acil Frenleme Yardımcısı, LED farlar ve stoplar bulunuyor. Aracın bagaj hacmi ise CNG tankları nedeniyle 467 litreden 339 litreye gerilemiş durumda.

Benzinli modellere göre CO2 emisyonlarını %25 oranında azalttığı söylenen Skoda Scala G-TEC’in 2019’un son çeyreğinde satışa sunulacağı açıklandı.

Başa dön tuşu