16 inç LCD ekranlı MacBook Pro modelinin tanıtım tarihi ortaya çıktı

Uzun vakittir dedikoduları dolanan 16 inç MacBook Pro hakkında yeni telaffuzlar ortaya çıktı. Forbes’da yer alan habere nazaran IHS Markit isimli firmanın analisti Jeff Lin, büyük ekranı yeni MacBook Pro’nun Eylül ayında tanıtılacağını belirtti.
 

Apple, Eylül ayında düzenleyeceği aktiflikte yeni iPhone modellerine ek olarak bugüne kadarki en büyük ekranlı MacBook Pro modelini tanıtacak. Aygıt, 16 inç büyüklüğünde, 3072×1920 piksel çözünürlüğünde LCD ekran ile gelecek. Bu ekranı LG üretecek. Günümüzde neredeyse tüm dizüstü bilgisayarlar OLED teknolojisine geçiş yapmışken, Apple’ın LCD’ye dönüş yapması değişik olabilir. iPhone XR modelinde de LCD’ye dönülmüştü.

Jeff Lin’in tabirlerine nazaran Eylül ayında 13.3 inç MacBook Pro ve Retina Macbook Air modellerinin yeni işlemcili versiyonları da sergilenecek.

16 inç MacBook Pro’nun Core i9-9980HK işlemcisinden güç alması bekleniyor. Grafik tarafında ise Navi mimarili AMD grafik kartı kullanılabilir. Bu tercih, MacBook ekosistemi için hayli kıymetli bir gelişme olur.

Başa dön tuşu