Yoğun kar yağışı geliyor, okullar uzun süre kapanabilir! İşte tarih!

Kış aylarına girmemize karşın ılıman bir hava ile karşı karşıyayız. Ocak ayının birinci haftasını geride bırakmamıza karşın, şimdi kayda paha bir soğukla karşılaşmadık. İstanbul ve Marmara bölgesinin bir çok bölgesinde hava sıcaklıkları 10 derece civarlarında seyrediyor. Ancak bu durum bu türlü devam etmeyecek.

Kar ile ilgili ayrıntıları paylaşmadan evvel, önümüzdeki hafta hava nasıl olacak ondan bahsedelim. Meteorolojiden paylaşılan bilgilere nazaran Türkiye’deki ılıman hava bir mühlet daha devam edecek. Yani ülkenin batısında kar yağışı bir mühlet daha görünmeyecek. İstanbul’da ise önümüzdeki hafta sağanak yağmurun hakim olacağı bir hava bekleniyor. Pekala kar ne vakit gelecek?

Yoğun kar yağışı geliyor, okullar uzun müddet kapanabilir! İşte tarih!

Uzmanlar Şubat ayına kadar İstanbul’da tesirli bir kar yağışı olmayacağını söylüyorlar. Şubat ayının sonlarına hakikat ise ağır bir soğuk hava dalgasıyla birlikte İstanbul’da kar yağışı tesirli olacak. Bu yağışın şiddetine nazaran kardan dolayı okulların da kapanması gündeme gelebilir.

Uzmanlar, geçtiğimiz sene ile kıyaslandığında İstanbul’a daha az kar düşmesini ön görüyorlar. Tabi ki birtakım hava olaylarını evvelden kestirmek çok mümkün olmayabilir. Bilindiği üzere Amerika’da bu yüzyılın en büyük kışı yaşanıyor. Avrupa’da ise hava o kadar sert değil.

Başa dön tuşu