Yeni nesil Apple Watch Ultra, hem daha büyük hem de microLED ekran ile fark yaratabilir

Yatırım şirketi Haitong International Securities için sağlanan bir araştırmada teknoloji analisti Jeff Pu, gelecek olan Apple Watch Ultra için değerli bilgiler verdi. Pu ya nazaran Watch Ultra’nın hem ekranı büyüyecek hem de panel teknolojisi değişecek.

Daha büyük ekranlı Watch Ultra gelebilir

Analiste nazaran Apple’ın 2024 yılında tanıtacağı Watch Ultra akıllı saatinde microLED ekran kullanılacak. Birebir vakitte bu, Apple’ın birinci micro LED ekrana sahip birinci aygıtı olacak. Bilindiği üzere Apple, atletlere ve kuvvetli şartlara yönelik üst seviye bir giyilebilir aygıt olan Apple Watch Ultra’yı birinci kez Eylül 2022’de piyasaya sürmüştü.

Öte yandan 2024’de gelecek Watch Ultra için değişen tek şey ekran teknolojisi olmayacak, birebir vakitte ekran boyutu da 1,9 inç’ten 2,1 inç’e yükselecek. Birtakım kullanıcılar Watch Ultra’yı biraz büyük bulmuşlardı ve görünen o ki gelecekte akıllı saat daha da büyüyebilir.

Micro-LED kullanan Apple Watch Ultra, OLED ekranlara sahip mevcut nesilden daha parlak, daha renkli ve tıpkı vakitte güç tüketimi konusunda daha başarılı. Bununla birlikte giyilebilir teknoloji pazarı Çin özelinde küçülse de akıllı saat piyasası değerli ölçüde büyüdü. Bu alanda Apple’ın saatleri ön plana çıkmakta.

Başa dön tuşu