Yeni nesil Apple TV, 2024’te geliyor

Bloomberg, Apple’ın çıkarmaya hazırlandığı yeni ürünler hakkında detaylar paylaşmaya devam ediyor. Ünlü basın kuruluşu bu kere şirketin yeni bir Apple TV üzerinde çalıştığını açıkladı. Rapora nazaran aygıt 2024 yılında piyasaya sürülecek.

Set üstü kutu mevcut jenerasyon Apple TV 4K ile aynı tasarıma sahip olacak. Görünüşe bakılırsa yalnızca çipi güncellenecek. Ayrıyeten yeni tanıtılan ikinci kuşak HomePod üzere birtakım akıllı konut sensörleri ile donatılabileceği söyleniyor. Yeniden 4K çözünürlüğü destekleyecek.

iPad tabanlı akıllı ekran da yolda

A15 Bionic çipten güç alan Apple TV 4K (2022) iki konfigürasyonda sunuluyor. Wi-Fi ve 64 GB depolama alanı içeren sürüm 3.599 TL karşılığında satılırken, Wi-Fi + Ethernet ve 128 GB depolama alanına sahip model 3.999 TL fiyat etiketi taşıyor.

Şirketin yeni kuşak Apple TV’nin yanı sıra bir akıllı ekran çıkarmaya hazırlandığı da bildiriliyor. Aktarılan bilgilere nazaran aygıt giriş düzeyi iPad‘e emsal bir dizaynla karşımıza çıkacak ve konuttaki akıllı aygıtlar için bir kontrol merkezi misyonu görecek.

Başa dön tuşu