Yeni Mortal Kombat filmi için hazırlıklar başladı

Tarihin en tanınan oyun serilerinden birisi olan Mortal Kombat, yaklaşık 25 yıllık bir ortanın akabinde tekrar beyaz perdeye uyarlanıyor. ABC’den Claire Campbell’ın haberine göre üretimci stüdyo Warner Bros, sinemanın çekimleri için Güney Avustralya’da hazırlıklara başlamış durumda.

Güney Avustralya başbakanı Steven Marshall’ın düzenlediği bir basın toplantısına katılan Claire Campbell,”Başbakan, aksiyon sineması Mortal Kombat’ın duyurusunu yaptı. Sinema Güney Avustralya tarihinin en büyük üretimi olacak. 580 kişilik istihdam sağlaması ve iktisada 70 milyon dolar katkı yapması bekleniyor.” tabirlerini kullandı.

Warner Bros, yeni bir Mortal Kombat sineması çekileceğini aslında birinci olarak 2016 yılında duyurmuştu. Lakin sinemanın bütçesi, senaryosu ve direktörü üzere kısımlarda kimi sorunların yaşanması nedeniyle üretim süreci bir türlü start verememişti. Warner Bros artık nihayet bu sorunları çözmüş üzere görünüyor. Sinemanın çekimleri bu yıl içerisinde resmen başlayacak.

Mortal Kombat sinemasının yapımcılığını Aquaman ve Hızlı ve Öfkeli 7 üzere sinemalardan tanıdığımız James Wan üstleniyor. Direktör koltuğunda ise Simon McQuoid oturacak. Simon McQuoid’in referans alabileceğimiz rastgele bir öteki sineması yok. Yani Mortal Kombat, Hollywood’daki ilk direktörlük görevi olacak.

Filmin senaryosunu hazırlayan Greg Russo, üretim grubu olarak orjinal gereçlere sadık kalacaklarını söyledi. Sinemada Kano, Sonya, Blade ve Raiden üzere tanınan Mortal Kombat karakterlerinin yer alması bekleniyor. Başrolde ise Cole Turner isimli, seriye yeni tanıtılan bir boksör bulunacak.

Mortal Kombat’ın 1995 yılında vizyona giren birinci sineması genel manasıyla serinin hayranları tarafından beğeni toplamıştı. Eleştirel manada elbette çok büyük bir muvaffakiyet olduğu söylenemez lakin en azından Street Fighter yahut Tekken sinemalarıyla karşılaştırıldığında vaktin kaidelerini da düşünürsek kaliteli bir üretimdi diyebiliriz. Bakalım Warner Bros’un yeni Mortal Kombat sineması, serinin değişik cihanını başarılı bir halde yansıtabilecek mi. 

Başa dön tuşu