Withings’ten evde idrar tahlilini mümkün hale getiren ürün: U-Scan

Withings, insan idrarını analiz edebilen U-Scan mesken laboratuvarını tanıttı. Yenilikçi eser CES 2023 Tüketici Elektroniği Fuarı kapsamında duyuruldu.

U-Scan bir okuyucu ve bir kartuş olmak üzere iki bileşenden oluşuyor. Akıllı aygıtı tıpkı bir koku giderici üzere klozetin kenarına tutturarak direkt klozetin içine monte edebiliyorsunuz.

U-Scan su ile idrarı ayırt edebilme özelliğine sahip. Withings’in belirttiğine nazaran sensörün çalışması için özel bir prosedür gerekmiyor, yalnızca idrarı tuvalet suyuna değil de cihazın üzerine yapmak kâfi.

İki farklı kartuş çeşidi var

Tek kartuş yaklaşık 100 test kapasitesine sahip. Eserle birlikte satın alınabilecek iki çeşit kartuş var:

  • Cycle Sync: LH (Luteinleştirici) hormon düzeyini (adet döngüsünü ve yumurtlama dönemini) değerlendirmenizi sağlar, pH düzeyini ve bedenin hidrasyonunu belirler.
     
  • Nutri Balance: pH, hidrasyon, C vitamini düzeyleri ve ketonları ölçerek bedeninizin metabolik sıhhatini ve demir emilimini değerlendirmenize imkan tanır.

Tıbbi tavsiyelerde bulunuyor

Cihaz elde ettiği sonuçları Wi-Fi aracılığıyla Withings uygulamasına gönderiyor. Ayrıyeten kullanıcıya sıhhatini güzelleştirmeye yönelik şahsileştirilmiş tavsiyeler sunabildiğini de belirtelim.

Şirket tıbbi önerilerde bulunabilmek için Avrupa ve ABD’deki düzenleyici kurumlardan onay aldığını söylüyor. Withings U-Scan bu yılın ikinci çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak. Eserin fiyat etiketi ise 500 euro.

Başa dön tuşu