Ubisoft’un oyun abonelik hizmeti Uplay+, Eylül ayında başlıyor

Oyun abonelik hizmetlerinin son vakitlerde popüler bir hale gelmesinin arkasında farklı nedenler mevcut. Uzun vadede daha ucuz olması ve aylık belli bir abonelik fiyatı karşılığında yüzlerce oyuna erişim sunması da bunların başında geliyor. Çok yakında bu servislere Ubisoft’un Uplay+ oyun abonelik hizmetinin de katılacağı açıklandı.

100’den fazla oyuna erişim

Netflix yahut Hulu üzere platformlardan aşina olduğumuz bu abonelik tabanlı servislerin oyun alanında da yaygınlaşmaya başlamasını olumlu olarak nitelendirmek mümkün. Yakında bulut tabanlı oyun akış hizmetlerinin de başlamasıyla birlikte, oyun bölümünde büyük bir değişim gerçekleşmiş olacak. Bunun da uzun vadede kullanıcılar açısından kârlı bir duruma dönüşeceğini söyleyebiliriz.

Ubisoft’un E3 2019 etkinliğinde duyurduğu Uplay+ adlı abonelik tabanlı oyun servisi, ayda 15 dolar karşılığında, yaklaşmakta olan Watch Dogs: Legion gibi oyunlara ekren erişimin yanı sıra, Ubisoft kütüphanesindeki 100’den fazla oyuna da (Far Cry 5 yahut Assassin’s Creed Odyssey gibi) erişim imkanı verecek. 3 Eylül tarihinde başlayacak olan hizmeti denemek için ön kayıtların da açıldığını belirtelim.

Başa dön tuşu