Twitter hediyeleşme dönemini başlatıyor

Twitter’ı satın alması uzun müddet teknoloji gündemini meşgul eden Elon Musk, şirketin kârlılığını arttırmak için farklı metotlar denemeye devam ediyor. Twitter Blue fiyatlarını yükselterek işe başlayan ünlü isim artık de hediyeleşme periyodunu başlatıyor.

Twitter armağanlar dönemi

TikTok, Facebook üzere pek çok platformda takipçiler içerik üreticilerine çeşitli armağanlar gönderiyor ve üreticiler de bu armağanları paraya çevirerek kar sağlıyor. Kullanıcıların gönderim için bu armağanları satın alması gerekiyor. Haliyle paltform da kesintilerden gelir elde ediyor.

Elon Musk’ın Twitter 2.0 olarak isimlendirdiği yeni devirde emoji hediyeleşme konsepti de platforma eklenecek. Sızdırılan görseller test sürecinin devam ettiğini gösteriyor. Hesap sahibi 50$ düzeyine ulaşınca ikramları paraya çevirebiliyor ve çektiği para 90 gün içerisinde hesabına geçiyor.

Hediyeleşme konsepti Twitter Blue içerisinde mi olacak yoksa tüm kullanıcılara mı açılacak şimdi bilinmiyor. Yıl içerisinde yeni özelliğin kullanıma sunulmuş olması bekleniyor.

Başa dön tuşu