Snowpiercer dizi olarak dönüyor

Güney Koreli ünlü direktör Bong Joon-Ho’nun kıyamet sonrası bahisli ilgi cazip sinemalarından birisi olan Snowpiercer sinema salonlarında pek de hak ettiği ilgiyi görememişti lakin dizisi için WarnerMedia’dan onay çıktı.

Aynı senaryo

2013-2014 yıllarında ülke ülke vizyona giren Snowpiercer sineması Chris Evans ve Ed Harris üzere ünlü oyuncuları takımında barındırıyordu. Nükleer bir felaket sonrasında daima hareket halinde olan bir trenin içine sığınmış insanların kıssasını izlemiştik.

Biraz da politik noktalara değinen sinemada aslında fakir ömrün baskının çok arttığı en art vagonlarda olduğuna şahit olmuştuk. Askerler tarafından çok sıkı bir halde korunan ilerdeki vagonlarda ise zenginlerin lüks yaşantısı bulunuyordu.

Chris Evans’ın oynadığı Hamilton karakterinin bu adaletsizliği sona erdirmek için gayret etmeye başlaması sonrasında lokomotife kadar giderek kondüktör rolündeki Ed Harris ile tanışmıştık. Sonrasında da trende yaşanan büyük adaletsizliğin kaynağı açığa çıkmıştı.

TBS kanalı için hazırlanan Snowpiercer dizisi yeniden birebir kıssa üzerinde şekilleniyor. Kondüktör rolünde Jennifer Connelly, Hamilton rolünde ise Daveed Diggs yer alıyor. Direktör Orphan Black dizisinden tanıdığımız Graeme Manson. Daha evvel Doctor Strange direktörü Scott Derrickson dizide yer alıyordu lakin senarist ile birlikte kimi temel ayrımlara düştüğü için misyonu bırakmıştı.

Snowpiercer dizisi ilkbahar aylarında TBS kanalında yayına başlayacak. Ayrıyeten HBO Max platformunda da dizinin yer alacağı söz ediliyor.

 

Başa dön tuşu