Pentagon açıkladı: 2022’de ABD topraklarında 510 UFO görüldü

30 Ağustos 2022 prestijiyle ABD’de 500’den fazla tanımlanamayan uçan cisim (UFO) görüldüğü rapor edildi. Pentagon’un Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanlığı (ODNI) tarafından hazırlanan rapor, ABD hükümetinin UFO’ları ciddiye aldığını gösteriyor.

ABD, UFO problemini ciddiye alıyor

Rapora nazaran, anomalilerin büyük çoğunluğu ABD Donanması ve Hava Kuvvetleri pilotlarının yanı sıra vakit zaman sivil şahitler tarafından da gözlemlendi. Tıpkı vakitte, UFO’larla hiçbir ABD uçağı çarpışmasının kayıtlara geçmediğine de dikkat çekiliyor.

2021 yılında ABD istihbaratı, UFO’ların ülkenin ulusal güvenliği için sorun teşkil edebileceğini belirten bir rapor yayınlamış ve evrakta, düzgün bir formda açıklanamayan 144 kuşkulu UFO müşahedesi vakası kaydedilmişti.

UFO araştırmaları büyük kaynak gerektiriyor

510 raporun 366‘sının AARO (Tüm Alanlarda Anomali Tahlil Ofisi) kurulduktan sonra yayınlandığına dikkat çekiliyor. Bunlardan 26‘sı insansız hava sistemi ya da insansız hava aracı; 163‘ü balon ya da gibisi bir şey; 6‘sı ise kuş sürüleri ya da havada süzülen plastik torbalar üzere hava kümeleri olarak tanımlanmış.

Karakterize edilmiş 366 hadiseden geriye kalan 171‘i ise “tanımlanmamış ve ilişkilendirilmemiş” olaylardan oluşuyor. Uzmanlar, bu fenomenlerin tabiatı hakkında kesin sonuçlar olmadığını ve bunların incelenmesinin çok zaman ve kıymetli kaynaklar gerektireceğini belirtiyorlar.
Başa dön tuşu