OLED Ekranlı iPad Pro için muhtemel çıkış tarihi paylaşıldı

iPhone modellerinde uzun bir müddettir OLED ekranlara yer veren Apple, bu teknolojiyi iPad ve Mac’lere taşımaya hazırlanıyor. Hatırlayacak olursak, kısa müddet evvel şirketin ekran tedarikçileri ile görüşmelere başladığı ortaya çıkarmıştı. Artık OLED ekranlı ilk iPad Pro için mümkün çıkış tarihi paylaşıldı.

OLED ekranlı iPad Pro için olası çıkış tarihi açıklandı

Paylaşılan raporlara nazaran Apple, OLED ekranlı birinci MacBook Pro modelleri için hazırlıklara başladı. Bununla birlikte ekran analisti Ross Young ve Kore merkezli ET News, OLED ekranlı birinci iPad modelinin 11,1 inç ve 13 inç boyutlar ile 2024 yılında piyasaya sürüleceğini bildirdi.

Bilindiği üzere OLED ekran teknolojisi, klasik LCD ekranlara kıyasla daha uygun pil ömrü, daha derin siyahlar ve kontrast sağlıyor. Böylelikle iPad ve MacBook Pro’lar için değerli bir gelişmeyi temsil ettiğini söyleyebiliriz. 

OLED ekranlı iPad’in yanı sıra, OLED panelli birinci Mac modelinin de 14 inç ve 16 inç boyutlarında 2024 yılında tanıtılacağı bildiriliyor. Bilindiği üzere Apple, şu anda Samsung ve LG üzere üreticilerden panel tedarik ediyor. Fakat bu tedarikçilere olan bağımlılığını azaltmak için çalışmalara başladı.

Hatırlayacak olursak yakın tarihli bir Bloomberg raporu, Apple’ın özel olarak tasarlanmış mikro LED ekranlar geliştirdiğini ortaya çıkardı. Bu teknolojinin ise birinci olarak 2024’ün sonlarında Apple Watch Ultra‘da karşımıza çıkması bekleniyor. Fakat devam eden süreçte, mikro LED ekranlı iPhone, iPad ve Mac dahil öteki eserler ile karşılaşabiliriz. 

Başa dön tuşu