Netflix’e zam geldi! İşte zamlı fiyatlar:

Diğer ülkelere göre ülkemizde epey uygun fiyatlar ile abonelik hizmeti sunan Netflix’e bugün itibariyle zam geldi. Firma daha evvel de birtakım kitleler üzerinde test yapmış ve farklı fiyatlar sunmuştu. Bu sefer yeni üyelik oluşturmak isteyen herkese artırımlı tarife gösteriliyor.

Daha evvel Temel plandan 15,99 TL, Standart plandan 27,99 TL ve Özel isimli plandan 39,99 TL talep eden Netflix Türkiye, bugün itibariyle yeni üyelerden birebir planlar için sırasıyla 17,99 TL, 27,99 TL ve 41,99 TL talep ediyor. Artırımın epeyce makul ölçüde yapıldığını söyleyebiliriz.

Mevcutta aboneliği bulunan kullanıcılar, bir mühlet daha eski fiyatlardan aboneliklerini yenileyecek. Yeni abonelik başlatmak isteyen yahut planını değiştirmek isteyen kullanıcılar artırımlı tarife üzerinden süreç gerçekleştirecek.

Zam geri çekilebilir

Netflix, her ne kadar şu an göründüğü kadarıyla tüm yeni abonelere yeni artırımlı tarifeyi sunsa da önümüzdeki günlerde bu artırım geri çekilebilir. Çünkü firma vakit zaman fiyatlarla ilgili çeşitli testler gerçekleştiriyor. Hususla ilgili olarak geçtiğimiz aylarda şöyle bir açıklama paylaşılmıştı:

“Üyelerimizin Netflix’e verdiği pahası daha düzgün anlamak için periyot devir farklı fiyat siyasetleri test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıyeten testlerde görülen fiyatları hiçbir vakit uygulamaya koymayabiliriz. Emelimiz, Netflix üyelik fiyatı siyasetinin doğruluğundan emin olmak.”

Başa dön tuşu