Netflix, ‘Pacific Rim’ anime serisini duyurdu

Orijinal içerik yatırımlarına sürat kesmeden devam eden Netflix, yavaş yavaş anime kesiminin de en büyük isimlerinden birisi haline gelmeye başlıyor. Bugün bir açıklama yayınlayan dijital içerik devi, Pacific Rim cihanında geçen yeni bir anime serisinin duyurusunu yaptı.

Pacific Rim animesinin duyurusu Los Angeles’ta düzenlenen Project Anime etkinliğinde yapıldı. Legendary Entertainment’ın açıklamalara nazaran yeni anime, 2020 yılında yayınlanmaya başlanacak. Netflix şu anda iki dönem için resmi onayı vermiş.

Pacific Rim animesi Legendary ve Tokyo Polygon Pictures iştirakinde geliştiriliyor. Mevzuyla ilgili konuşan Legendary yetkilisi Elie Dekel,”Pacific Rim, üzerinde çalışma bahtı yakaladığım en yüksek bütçeli animelerden birisi oldu. Bu durumun, Netflix ve Legendary’nin anime bölümüne olan bağlılığını ortaya koyduğunu düşünüyorum.” halinde konuştu.

Project Anime etkinliğinde ayrıyeten animenin hususuyla ilgili de birtakım açıklamalar yapıldı. Buna nazaran Pacific Rim animesi, terkedilmiş bir Jaegar robotunu talih yapıtı bulan iki kardeşin kıssasını anlatıyor. İkili, dev robotun pilotları olarak türlü maceralara atılacak ve uzun müddettir haber alamadıkları ebeveynlerini bulmaya çalışacak. Anime serisinde Kaiju canavarlarının yer alıp almayacağıyla ilgili şu an için rastgele bir açıklama yapılmadı.

 

Başa dön tuşu