Musk’ın yeni gelir kaynağı: Twitter, kullanıcı adlarını satmayı planlıyor

Hâlâ Twitter’ın başında olan Elon Musk, toplumsal medya platformunun gelirlerini artırmanın yeni bir yolunu buldu. Twitter kullanıcı isimlerinin açık artırma yoluyla satılacağı konuşuluyor.

Kullanıcı isimleri açık artırmayla satılacak

Elon Musk, Ekim ayı sonunda 44 milyar dolarlık bir muahedeye Twitter’ın idaresini devraldığından beri şirkette gelir elde etmenin yollarını arıyor. Musk, çalışan sayısını düşürdükten ve premium Twitter Blue abonelik fiyatını yükselttikten sonra kullanıcı isimlerini açık artırmaya çıkarmayı düşünüyor. Kullanıcıların kullanıcı isimleri için teklif vereceği online açık artırmalar, şirketin mühendisleri tarafından organize edilecek.

Aktif olmayan hesaplar yakında silinecek

Yeni gelir akışı şu an ortaya çıksa da Aralık ayından beri Twitter’ın gündeminde, tartışılıyor. Fikrin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor; gerçekleşirse de tüm kullanıcı isimlerinin mı yoksa atıl hesapların mı satışa çıkarılacağı belirli değil. Bu ortada Musk, yakın vakitte etkin olmayan hesapların silineceğini, 1.5 milyar kullanıcı isminin boşa çıkacağını söylemişti. Kullanıcılar, kendi isimlerinde vakti vaktinde alınmış lakin hiç tweet atılmamış hesapların kullanıcı isimlerini alabilecek mi yakında göreceğiz.

Twitter, kullanıcı isimlerinin alınıp satılmasına müsaade vermiyor. Bu kurala karşın, Twitter kullanıcı isimleri yıllardır karaborsada satılıyor.

Başa dön tuşu